CZWÓRKA - Gwiazdy, ich osobiste pamiątki i marzenia

CZWÓRKA - Gwiazdy, ich osobiste pamiątki i marzenia

CZWÓRKA - Gwiazdy, ich osobiste pamiątki i marzenia - 7 grudnia w show 'Łowcy skarbów. Kto da więcej' w Czwórce 


Gwiazdy i ich wyjątkowe pamiątki w show „Łowcy skarbów. Kto da więcej"
7 grudnia o 18:00 w Czwórce


Już 7 grudnia, w czwartek, o godz. 18:00 w Czwórce specjalny odcinek show „Łowcy skarbów. Kto da więcej",  a w nim cała plejada gwiazd, w tym obaj gospodarze, z których jeden zadebiutuje w roli sprzedającego! Swoje skarby na licytację wystawią: Ewa Wachowicz, Karolina Gilon, Przemysław Sadowski i Paweł Orleański, a całość poprowadzi Krzysztof Ibisz.

Paweł Orleański z Łowcą Marcinem Ciężarkiewiczem

 

Przemysław Sadowski z  Łowcą Pawłem Papajem 

 

Każdy z przyniesionych przedmiotów wiąże się z jakimś marzeniem jego posiadacza i osobistą historią, jaką poznamy w programie, a jednocześnie wspomoże szczytny cel, bo wszystkie wylicytowane środki przekazane zostaną na leczenie małych podopiecznych Fundacji Polsat.

Program rozpocznie – tym razem jako sprzedający – Paweł Orleański. Jego skarb to magnetofon szpulowy w zestawie z mikrofonem i słuchawkami, na którym bohater licytacji w dzieciństwie rozwijał pasję, jaką dziś realizuje także w życiu zawodowym.  Magnetofon należał do jego taty, który słuchał na nim ulubionej muzyki, a małemu Pawłowi wolno było się nim bawić, jako „zestawem małego dźwiękowca", jedynie pod rodzicielskim nadzorem. Więcej o jednym z mniej znanych widzom talentów Pawła Orleańskiego i związanej z tym jego działalności, dowiemy się podczas jego rozmowy z Krzysztofem Ibiszem i ekspertem, Adamem Śmiałkiem, a podczas licytacji poznamy mało znane fakty związane z „Wiedźminem", Pawłem, jego „oprawcą" i sąsiadem...
Okazały zestaw kuchennych skarbów – od książek, przez ręcznie wykonaną i malowaną zapaskę, po gadżety z wyjątkowym nożem na czele, zaprojektowanym przez światowej klasy designera, Komina Yamadę – zaprezentuje w programie Ewa Wachowicz. Gwiazda, której telewidzom i wielbicielom dobrej kuchni nie trzeba przedstawiać, swój pierwszy, wymarzony profesjonalny nóż szefa kuchni, jakim „wykroiła" potem 500 odcinków swojego telewizyjnego hitu, przywiozła przed laty ze Stanów Zjednoczonych, bowiem w Europie i w Azji był on wówczas nie do zdobycia. O tym, dlaczego kupiła go w słynnym nowojorskim Museum of Modern Art oraz o fascynującej historii tego przedmiotu i tajnikach ikonicznego projektu, będącego majstersztykiem pod względem designu i funkcjonalności, dowiemy się podczas ekspertyzy, którą przeprowadzi Kora Tea Kowalska.  

Jako trzeci wystąpi w tym odcinku Przemysław Sadowski. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, znany m.in. z takich produkcji, jak „Pierwszy milion", „Układ zamknięty" czy „Fala zbrodni", do programu przyniósł okazały amerykański dyspenser na gumy do żucia,  wypełniony szklanymi kulkami. O tym, skąd się pojawił w jego mieszkaniu i do czego służył ten kolorowy i cieszący oko przedmiot oraz w jaki sposób wiązał się z jego młodzieńczymi marzeniami i z filmowym debiutem w „Pierwszym milionie", dowiemy się podczas rozmowy aktora z prowadzącym oraz autorem ekspertyzy, Danielem Stoińskim.

Bohaterką ostatniej licytacji będzie Karolina Gilon. Gwiazda programów „Ninja Warrior Polska" i „Love Island. Wyspa miłości" na licytację wystawi globus i busolę, które, jak mówi, mają magiczną moc. O tym, jak spełniły się wszystkie jej marzenia o podróżach w miejsca, w które w dzieciństwie trafiła wędrując w ciemno „palcem po mapie" oraz o pochodzeniu tajemniczych rysunków na podstawie globusa, a także o tym, czym różni się busola od kompasu, dowiemy się podczas poprzedzającego licytację spotkania Karoliny z prowadzącym oraz z ekspertem, Jakubem Naumiukiem.

W licytacjach tego odcinka udział wezmą Łowcy:
Martyna Kupczyk – architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom", wielbicielka starych lamp, mebli, obrazów i porcelany, na które poluje jako Łowczyni Skarbów oraz współwłaścicielka wraz siostrą sklep w Konstancinie Jeziornej,

Arkadiusz Woźniak – pasjonat i znawca antyków, kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio, a także właściciel galerii antyków i rekwizytorni filmowej, z których skarby na co dzień oglądamy w polskich filmach i reklamach,

Paweł Papaj – znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów, właściciel pokaźnej kolekcji antyków i starych ikon, który wspólnie z rodziną prowadzi prywatną galerię,

Łukasz Barucha - właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage, który na co dzień sam korzysta z rzeczy z drugiej ręki, ubiera się w sklepach z odzieżą używaną i uwielbia skarby dziwaczne i zaskakujące oraz Marcin Ciężarkiewicz – od 20 lat współpracujący z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage i muzeami oraz działający na rynku aukcji internetowych.

Powrót