FIRMA – TELPOL ma już 40 lat

FIRMA – TELPOL ma już 40 lat

                   To już  40 lat minęło jak firma TELPOL rozpoczęła swoją działalność. W latach 80 - tych ubiegłego wieku, był to głównie montaż instalacji AZART (anten zbiorowych) oraz elektroniki użytkowej. Przełomem w rozwoju było rozpoczęcie, w pierwszej połowie lat 90-tych, montażu instalacji telewizji kablowej, wtedy analogowej, która do dnia dzisiejszego jest nadawana  z naszego Studia  - Serwerowni. Firma konsekwentnie budowała infrastrukturę w poszczególnych rejonach, poczynając od Chorzowa, następnie Katowic i Świętochłowic, a wkrótce potem w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Szczególnym okresem było nadawanie telewizji analogowej na teren tych miast, aż z 13 studiów lokalnych. Upowszechnienie się technologii optycznej umożliwiło scalenie instalacji kolejno do 3 Studiów w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej oraz Sosnowcu.
                  W roku 2014 uruchomiliśmy jedno studio integrujące wszystkie poprzednie. Jest to już nowoczesna serwerownia spełniająca wymogi XXI wieku. 

 

Niezależnie od integracji technicznej, przełomowym wydarzeniem było wprowadzenie usług dostępu do internetu. Dzisiaj jak Państwo wiedzą również telewizja jest nadawana w technologii cyfrowej. Oferujemy usługi  
w technologii DVB-C, a także IPTV oraz OTT. Cała nasza  technika oparta jest na sprzęcie renomowanych firm z USA ( m.in. Harmonic, Cisco ). Wszystkie nasze węzły są połączone  ringami światłowodowymi. Nasze Studio centralne – Serwerownia pracuje każdego dnia tygodnia 24 godziny na dobę, przy podwójnym zasilaniu rezerwowym i podwójnym UPS. 

Po ostatnich zmianach cen prądu, znacznie zwiększyliśmy produkcję energii solarnej inwestując nadal w tym zakresie. W terenie również trwa cały czas stopniowa modernizacja odbiorników węzłów w kierunku węzłów RPHY. Oczywiście szczegółów, a jest ich dużo, nie będziemy tutaj przedstawiać.


INTERNET  to teraz najważniejsza usługa na rynku, dlatego również jest priorytetem w naszej firmie. Dążymy, aby wszystkie usługi mogły być transmitowane przez internet, gdyż on ma nieograniczony zasięg. W przeciągu ostatnich  9 lat sieci były cały czas przebudowywane i obecnie  prawie cała sieć oparta jest o standard nadawania Docsis 3.1 oraz GPON, co daje możliwość osiągania tak dużych prędkości z jakich Państwo korzystacie.
Świat podąża jeszcze dalej i już rozpoczęliśmy wdrażanie kolejnego standardu opartego o Docsis 4.0 oraz XGSPON, aby być w czołówce krajowej, jak do tej pory.
JOY TV – Telewizja cyfrowa. Pomimo, iż jeszcze nadajemy telewizję analogową, rozwijamy kolejne standardy telewizji cyfrowej. Telewizja przyszłości to telewizja z bardzo dużą ilością informacji lokalnych, popularnonaukowych, dużą ilością filmów oraz newsów. To telewizja powiązana z internetem spersonalizowana i interaktywna !!
OBSŁUGA  KLIENTA - coraz większą uwagę poświęcamy obsłudze klienta. Każda ekipa konserwacyjna posiada swój służbowy samochód. W Call Center zaczynamy korzystać z elementów sztucznej inteligencji. Naszą kadrę pracowniczą w większości reprezentują wykwalifikowani pracownicy z  wieloletnim stażem.

Przez te minione 40 lat zmieniliśmy profil działalności, całkowicie przebudowaliśmy infrastrukturę oraz zmienialiśmy siedzibę. Niezmiennym jest jednak fakt, że przez ten cały czas jesteśmy firmą rodzinną o całkowicie lokalnym polskim kapitale. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby sposób prowadzenia naszej działalności dostosowywał się do Państwa potrzeb tak, aby korzystanie z naszych usług było w pełni satysfakcjonujące. Dla Państwa wygody istnieje możliwość załatwienia większości formalności w swoim domu oraz w  głównym Biurze Obsługi Klienta, które mieści się od 2014 roku w budynku przy ulicy Racjonalizatorów 10  w Chorzowie.
    
    Na zakończenie chcemy serdecznie podziękować Państwu, że jesteście w gronie naszych klientów, jeszcze raz dziękujemy i liczymy na kolejne 40 wspólnych lat.

 

Powrót